Dec
8
to Dec 10

JULEKUNSTMARKED

julekunstmarked web.jpg

ART + FOLK og Pamflett, inviterer til JULEKUNSTMARKED på CM7

Hjertelig velkommen til åpning fredag 8.12 kl19! 
Åpningstider: Fredag kl 12-18, Lørdag og søndag fra kl 12-18.
Adressen: Christian Michelsen´s gate 7.

Det skal stilles ut arbeider av profesjonelle kunstnere som bor i Bergen. Kunstverkene som presenteres kan kjøpes, og vil alle ha en salgsverdi på inntil 10000 kroner.

Kunstnere:

Kristina Aas

Kristin Austereid

Tonje Bøe Birkeland

Brit Bøhme

Elin Brismann

Sara Kollstrøm Heilevang

Cecilia Jonsson

Kay Arne Kirkebø

Gabriel Johann Kvenseth

Klara Sofie Ludvigsen

Cato Løland

Rita Marhaug

Marianne Morild

Helene Norseth

Daniel Persson

Manuel Portioli

Anngjerd Rustand

Aurora Solberg

Jane Sverdrupsen

Hedvig Thorkildsen

Numi Thorvarsson

Linda Soh Trengereid

Grete Unstad

Kiyoshi Yamamoto

Pamflett skal presentere arbeid fra:
Ann-Kristin Stølan, Fredrik Rysjedal, Raquel Maia Marques, Ola Olsen Lysgård, Anngjerd Rustand, Kirsti van Hoegee, Julie Lillelien Porter, Jessica Williams, Coda Press, Lina Jordan, Torgeir Stige, Bergen Zines og Northing si Habitat fra Shanghai


Du kan finne KUNSTMARKED på Christian Michelsen´s gate 7. Velkommen!!

Kunstner liste kommer snart! :)

View Event →
Jun
7
5:00 PM17:00

ART + FOLK arrengerer - Å se på kunst sammen.

  Tonje Bøe Birkeland, Charachter # V, Bertha Bolette Boyd,  Plate # 7 Pangabtsa 4250 m.a.s.l. (2016).   ** Change of plans!  Same schedule, same galleries.  But this tour will be seen as a pilot tour, so the price for now will go down to 300,-  There will still be served food and drink.  But Stene Matglede will hopefully join us next time** (Still a few spots available).  ART + FOLK arrengerer kunst-tur i Bergen til to veldig spennende utstillinger.  Dato: 7. Juni, 2017 fra 17-19:30  Sted: Bergen  Antall plasser: 12  Mat:  Fingermat   Drikke:  Vin eller eplemost.  Pris: 300,- (introduction price)  På denne turen skal vi besøke to forskjellige utstillinger som finner sted i Bergen nå. Den første vil være Tonje Bøe Birkelands separat utstilling “Character #V” på Bergen Kjøtt, og deretter vil vi fortsette til Galleri S12s 10 års jubileumsutstilling “Raging Dreams” av den franske kunstneren Baptiste Debombourg.     Hvordan ser vi på en utstilling, og hvordan absorberer vi arbeidene som vises? Samtidskunst handler om å engasjere publikum. Dette krever av og til både tid og innsats fra tilskueren. Noen ganger får den oss til å tenke, assosiere og trekke våre egne konklusjoner. Andre ganger gjelder det først og fremst å oppleve kunsten vi har foran oss, og om å være mottakelige for den, og igjen andre ganger krever kunsten at vi interagerer med den. Vi blir aldri undervurdert som tilskuere; vi inviteres inn, og det forventes at vi tar oss tid.  Vi kommer til å se på kunsten sammen, og sakte vil vi tolke arbeidene vi blir presentert. Dette vil vi gjøre gjennom å stille spørsmål, ta oss tid og gjennom samtale. Jeg vil gi dere noen hint om hvordan man kommer inn på en utstilling og begynner å se på det man har foran seg, og etter at vi er ferdige å se, skal vi snakke sammen og se hvordan det vi har opplevd har påvirket oss.   Vi vil også få sjansen til å høre direkte fra de som er hver dag på galleriet om deres egne tanker i en mer åpen og avslappet setting enn på en vernissage. Vi skal se, snakke, spise og drikke som en læringsprosess!

Tonje Bøe Birkeland, Charachter # V, Bertha Bolette Boyd,  Plate # 7 Pangabtsa 4250 m.a.s.l. (2016).

** Change of plans!  Same schedule, same galleries.  But this tour will be seen as a pilot tour, so the price for now will go down to 300,-  There will still be served food and drink.  But Stene Matglede will hopefully join us next time** (Still a few spots available).

ART + FOLK arrengerer kunst-tur i Bergen til to veldig spennende utstillinger.

Dato: 7. Juni, 2017 fra 17-19:30

Sted: Bergen

Antall plasser: 12

Mat:  Fingermat 

Drikke:  Vin eller eplemost.

Pris: 300,- (introduction price)

På denne turen skal vi besøke to forskjellige utstillinger som finner sted i Bergen nå. Den første vil være Tonje Bøe Birkelands separat utstilling “Character #V” på Bergen Kjøtt, og deretter vil vi fortsette til Galleri S12s 10 års jubileumsutstilling “Raging Dreams” av den franske kunstneren Baptiste Debombourg.  

 Hvordan ser vi på en utstilling, og hvordan absorberer vi arbeidene som vises? Samtidskunst handler om å engasjere publikum. Dette krever av og til både tid og innsats fra tilskueren. Noen ganger får den oss til å tenke, assosiere og trekke våre egne konklusjoner. Andre ganger gjelder det først og fremst å oppleve kunsten vi har foran oss, og om å være mottakelige for den, og igjen andre ganger krever kunsten at vi interagerer med den. Vi blir aldri undervurdert som tilskuere; vi inviteres inn, og det forventes at vi tar oss tid.

Vi kommer til å se på kunsten sammen, og sakte vil vi tolke arbeidene vi blir presentert. Dette vil vi gjøre gjennom å stille spørsmål, ta oss tid og gjennom samtale. Jeg vil gi dere noen hint om hvordan man kommer inn på en utstilling og begynner å se på det man har foran seg, og etter at vi er ferdige å se, skal vi snakke sammen og se hvordan det vi har opplevd har påvirket oss.

 Vi vil også få sjansen til å høre direkte fra de som er hver dag på galleriet om deres egne tanker i en mer åpen og avslappet setting enn på en vernissage. Vi skal se, snakke, spise og drikke som en læringsprosess!

View Event →
KUNSTMARKED
Apr
21
to Apr 23

KUNSTMARKED

ART + FOLK, med støtt av Bergen Kommune inviterer til KUNSTMARKED. I samarbeid med B-Open og Kunstguide.no vil det stilles ut arbeider av profesjonelle kunstnere som bor i Bergen. Kunstverkene som presenteres kan kjøpes, og vil alle ha en salgsverdi på inntil 5000 kroner. Velkommen!!

Du kan finne KUNSTMARKED på Blokk, Lillemarkeveien 15.

 

Åpning blir fredag 21.4 fra 17-19. Kom og del et lite glass sangria med oss ♥

Det blir mat fra Stene Matglede til salgs gjennom helgen!

Åpningstider: lørdag 22.4 og søndag 23.4 fra 12-17.

Kunstnerliste: 

Aki Aalto Auriol

Arne Pedersen (arnepedersen.no)

Birgit Brühl (b-open.no/kunstner/bruhl-birgit/)

Brit Bøhme (bbohme.com)

Cato Løland (catololand.blogspot.com)

Dillan Marsh (dillanmarsh.com)

Eleanor Claire (eleanorclare.com)

Gabriel Johann Kvenseth (gabrielkvendseth.com)

Hedvig Thorkildsen (hedvigthorkildsen.no)

Helene Førde (heleneforde.com)

Håkon Holm-Olsen (hholsen.wordpress.com)

Inger-Johanne Brautaset (inger-johanne.brautaset.no)

Jane Sverdrupsen (janesverdrupsen.com)

Judy Sirks Vevle (judysirksvevle.com)

Kay Arne Kirkebø (kayarne.net)

Kirsti van Hoegee (kvhoegee.no)

Kiyoshi Yamamoto (kiyoshiyamamoto.com)

Kurt Johannessen (zeth.no)

Linda Soh Trengereid (lindasohtrengereid.com)

Magnhild Øen Nordhal (magnhildnordahl.com)

Manuel Portioli (manuelportioli.jimdo.com)

Marta Nerhus (martanerhus.no)

Mirjam Raen Thomassen (mirjamraenthomassen.com)

Nora Adwan (noraadwan.com)

Numi Thorvasson 

Reinhart Haverkamp (reinhardhaverkamp.wordpress.com)

Rita Marhaug (ritamarhaug.com)

Rune Werner Molnes (runemolnes.com)

Sveinung Rudjord Unneland (kunstguide.no/kunstnere/sveinung-rudjord-unneland)

Tatiana Lozano (tatiana-lozano.com)

Tone Henschien (b-open.no/kunstner/henschien-tone/)

Tonje Bøe Birkeland (tonjebirkeland.com)

Trykkeriet (trykkerietbergen.no)

Vegard Vindenes (vegardvindenes.com)

Åse Ljones (b-open.no/kunstner/ljones-ase/)

View Event →